Zajęcia Przyrodnicze prowadzimy w oparciu o  PAKIETY EDUKACYJNE Eco Kalendarza !

Eco Edukacja  - Zajęcia Przyrodnicze na placu zabaw miejsce zabawy, nauki i eksperymentów.

Nasze działania koncentrują się wokół tematyki małej ekologii, ochrony zwierząt, edukacji przyrodniczej.

W ramach zajęć prowadzimy warsztaty ekologiczne i przyrodnicze na świeżym powietrzu w przygotowanych przez nas miejscach na naszych placach zabaw.

Rusza projekt Eco Edukacja w naszym Przedszkolu Edukacji Daltońskiej

Na wiosnę na naszych placach zabaw powstaną  „Kopalnie witamin” Mikroinstalacje w formie dwóch wyniesionych rabat warzywnych. Ich celem jest pokazanie dzieciom uprawy roślin jadalnych, głównie warzyw i ziół. Dzieci dzięki tej konstrukcji będą mogły zaobserwować pełny cykl upraw roślin i zasiać/za - sadzić inne gatunki potrzebne do przygotowania zaplanowanych przepisów kulinarnych.

Ogrd warzywny w skrzyniach

Ponadto planujemy utworzenie na placach zabaw Kuchni Plenerowych

Ulubionym punktem zabawy dzieci jest kuchnia plenerowa.  Garnki, miski, sztućce, do tego woda, piasek, rośliny i już można zacząć wymyślać najróżniejsze eksperymenty kulinarne. Mieszanie, przesypywanie, ugniatanie. Struktury, zapachy, sensoryka i plastyka. Jednym słowem dziecko pochłonięte zabawą bez reszty.

66jpg
W ramach codziennych zajęć planujemy realizować warsztaty ekologiczne i przyrodnicze na świeżym powietrzu w przygotowanych przez nas miejscach na naszych placach zabaw.
Na wiosnę na naszych placach zabaw powstaną „Kopalnie witamin” Mikroinstalacje w formie dwóch wyniesionych rabat warzywnych. Ich celem jest pokazanie dzieciom uprawy roślin jadalnych, głównie warzyw i ziół. Dzieci dzięki tej konstrukcji będą mogły zaobserwować pełny cykl upraw roślin i zasiać/za - sadzić inne gatunki potrzebne do przygotowania zaplanowanych przepisów kulinarnych.
Ponadto planujemy utworzenie na placach zabaw Kuchni Plenerowych.
Ulubionym punktem zabawy dzieci jest kuchnia plenerowa. Garnki, miski, sztućce, do tego woda, piasek, rośliny i już można zacząć wymyślać najróżniejsze eksperymenty kulinarne. Mieszanie, przesypywanie, ugniatanie. Struktury, zapachy, sensoryka i plastyka. Jednym słowem dziecko pochłonięte zabawą bez reszty.
Na placach z zabaw powstaną wydzielone miejsca z ławami piknikowymi dla dzieci przy których nauczyciele będą realizować warsztaty przyrodnicze.
Przykładowe zdjęcia z planowanych realizacji i pomysłów.
Zapraszamy Państwa do współpracy w ramach realizowanego Projektu, może ktoś z Państwa ma możliwość wsparcia w zakresie dostarczenia roślin, nasion i innych materiałów, które przydadzą się do realizacji Eco Projektu.
Dyrektor Agnieszka Ziembora