Nasze Aktywności / Atrakcyjne Zajęcia Dodatkowe

•  j. angielski - codziennie

•  j. angielski z lektorem ( 2 razy w tygodniu )

• Obraz1png
  • Program Sportowy
  • We wszystkich naszych oddziałach przedszkolnych organizowane są zajęcia sportowe prowadzone przez Pana Mariusza nauczyciela WF i sportowca. Zajęcia sportowe odbywają się 2 / 3 razy w tygodniu w każdej grupie wiekowej. W grupach młodszych są to zajęcia sportowe wf, zajęcia z piłką plus gimnastyka korekcyjna. W grupach starszych 4 - 5 i 6 latki będą miały zajęcia wf i zajęcia sportowe z piłką oraz gimnastykę podstawową z elemantami Parkur
  • Dodatkowo zapraszamy do zapisania swoich pociech na zajęcia z Mini Piłki Nożnej i zajęcia z Akrobatyki.
  • 56340122_2316702031684680_7996184899818094592_njpgOrganizujemy Teatrzyki / Zajęcia z Tablicą Multimedialną / Koncerty Edukacyjne / Studio nagrań / Wizyty ciekawych osób
  • 52926892_2176530165996312_2414910495355043840_njpg
  • Zajęcia Sportowe na Boisku, posiadamy własny Plac Zabaw
  • 57484917_2037741389686384_9057839582040555520_njpg
  •  Zajęcia Edukacyjne z klockami Lego Education

• Edukacja matematyczna z zestawami Lego Educatio,

• Zajęcia przyrodnicze ( eco Baza ), zajęcia ze zwierzętami ( 1 raz w miesiącu )

• Rytmika ( 1 raz w tygodniu )

• Imprezy i uroczystości okolicznościowe

• Współpraca z Rodzicami / warsztaty z rodzicami / Święta i Uroczystości

warsztaty bajkowa kademia smykajpg

W JAKI SPOSÓB UCZĄ SIĘ DZIECI w Naszym Przedszkolu?

Proces edukacyjny organizujemy w oparciu o idę Planu Daltońskiego.

"Małe Pasje dziś, to wielka przyszłość jutro"

Nasze przedszkole przygotowuje do szkolnego startu. Pomaga w osiągnięciu dojrzałości szkolnej. Przedszkole wyposaży dziecko w potrzebne umiejętności umożliwiające rozpoczęcie nauki w zreformowanej szkole. Nie chodzi o naukę literek czy naukę czytania. Chodzi o przygotowanie emocjonalne i społeczne. Dziecko umie znaleźć się w grupie, umie sobie samo radzić w rozmaitych sytuacjach. Poznaje siebie i buduje relacje z innymi.

Programy nauczania

- Program Wychowania Przedszkolnego
 "Nowe przygody Olka i Ady" dla 3,4,5,6 -latków wyd. Mac Edukacja

- Program Edukacji Daltońskiej
- Indywidualne projekty edukacyjne wychowawców

Co nas wyróżnia?
Pracujemy z innowacyjnymi pomocami edukacyjnymi, nasze Przedszkolaki mają do dyspozycji profesjonalne pomoce dydaktyczne; zestawy Lego Dulo Education, pomoce Daltońskie, pomoce Montessoriańskie, Tablicę Interaktywną, Gry planszowe, materiały do tworzenia kreatywnych prac plastycznych, sprzęt do gier i zajęć sportowych.

Propagujemy Zdrowe Nawyki Żywieniowe !

Mamy własną kuchnię, dbamy o prawidłowe nawyki żywieniowe, nasze dzieci samodzielnie komponują śniadanie, nalewają zupę i nakładają drugie danie; szanujemy preferencje żywieniowe dzieci dając im możliwość współdecydowania. Nasze Przedszkolaki są częścią procesu edukacyjnego.

Jesteśmy przekonani, że dobre dzieciństwo determinuje nasze sukcesy w całym życiu!

Nasze Przedszkola przede wszystkim uznają prawo dzieci do zabawy jako podstawowej formy aktywności. Praktyczne umiejętności dzieci nabywają w toku zabawy i za pomocą metod dostosowanych do wieku i możliwości. Oferta zajęć prowadzonych w przedszkolu zapewnia realizację podstawy programowej, a także poszerza ją o nowatorskie rozwiązania, w tym między innymi w ramach dodatkowych programów i projektów własnych.

W naszym Przedszkolu dziecko przede wszystkim poznaje siebie i uczy się o sobie.

• Nabywa podstawowe umiejętności niezbędne do opanowania pisania, czytania i liczenia,
  • Rozwija swój charakter (wytrwałość, optymizm, współpracę i przyjaźń, ufność)
  • Poznaje i buduje poczucie własnej wartości oraz wartości innych osób (szanuje zasady i rozwija swoje pasje i talenty, szacunek dla innych, miłość życzliwość, odwagę, szczerość
Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy obu środowisk: przedszkolnego i rodzinnego.
  • Nasze przedszkole przygotowuje do szkolnego startu.
  • Pomaga w osiągnięciu dojrzałości szkolnej.
  • Nasze przedszkole wyposaży dziecko w potrzebne umiejętności umożliwiające rozpoczęcie nauki w zreformowanej szkole.
  • Nie chodzi o naukę literek czy naukę czytania. Chodzi o przygotowanie emocjonalne i społeczne.
  • Dziecko umie znaleźć się w grupie, umie sobie samo radzić w rozmaitych sytuacjach.
  • Poznaje siebie i buduje relacje z innymi.
  • Organizujemy Wycieczki, Dzień Przedszkolaka, Uroczystości, Święta, Festyny...

23jpg
Dbamy o Bezpieczeństwo naszych Przedszkolaków

Obraz12png

Promujemy zdrowy i aktywny tryb życia

Realizacja Edukacji Daltońskiej

W salach ważną rolę odgrywają Kąciki Zainteresowań, w których dzieci pracują w parach, małych grupach z materiałem Daltońskim. W salach znajdują się również kąciki do pracy indywidualnej, gdzie podczas wykonywania zadania dzieci korzystają z instrukcji, która wizualizuje krok po kroku w jasny i czytelny sposób jak prawidłowo wykonać zadanie od początku do końca.

Taka wizualizacja zadań uczy dzieci samodzielnego dążenia do celu.

52874769_2079683195442932_3312166783107989504_njpg

20181121_103647jpg